Sosyal Medya Danışmanlığı İçin Olmazsa Olmaz Yetenekler

post-thumb1

Günümüzde teknoloji ve internet kullanımlarının yoğunlaşması ile de birlikte tüm zamanların en fazla yaşanılan kavramı interaktif kavramı yeni neslin yaşam tarzı olmaya hazırlanırken; reklam sektörü de faaliyetlerinin çok büyük bir kısmını internet üzerine taşımaktadır. Bu durumda gerek internet reklamcılığı, gerek SEO çalışmaları gerekse de sosyal medya çalışmaları ile büyük küçük her marka hedef kitlesine en kestirme yoldan ulaşmak için profesyonel yardım alıyor.

Günümüzde en sık duyduğumuz ve herkesin yapabileceğini düşündüğü ama doğru adımlar atılabilmesi için birtakım potansiyel ve yeteneklerin olmazsa olmaz mesleği sosyal medya danışmanlığıdır. Sosyal medya danışmanlığı elbette ki internet ve markalaşma kültürleri sonucunda açığa çıkan bir meslektir. Çoğu insanın bildiğinin aksine bir uğraş olmaktan çok daha fazla ciddi ve yoğun mesai gerektirmesi sebebi ile bu yazımızda sosyal medya danışmanı olunabilmesi için olmazsa olmaz yetenekleri sıraladık.

Maksimum Dikkat

Sosyal medya danışmanı olabilmek için en önemli nokta kişinin dikkatinin araştırma, içerik oluşturma, planlama ve takip etme süreçlerinde asla dağılmaması gerekmektedir. Oldukça ayrıntılı olan bu süreçte herhangi bir noktada dağılan dikkat tüm stratejiyi yerle bir edebilmektedir.

Araştırmacı Ruh

Konu ne olursa olsun mutlaka her alanda aranılan bilginin kırıntılarına ulaşılabilmektedir. Bu nedenle basit düşünmeye başlanmalıdır. Aksi halde ortaya ürün olarak kafa karışıklığından başka bir şey çıkmayacaktır.

Sosyal Mecraların Her Biri Hakkında Her Şeyi Bilmek

Sosyal medya sadece Facebook ve Instagram ile sınırlı değildir. Aynı zamanda her markanın başarıya ulaşacağız ve hedef kitlesi ile buluşacağı sosyal mecra farklılık göstermektedir. Bu nedenle tüm sosyal mecralar ve optimizasyonları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olunmalıdır.

Doğru Türkçe Kaliteli İçerik

Türkçe’nin çok iyi bir şekilde kullanılması gerekiyor ki anlatım bozukluğu ve yazım yanlışlarından arınmış kaliteli içerikler hazırlanabilsin. Aksi halde -de ve -da eklerinin yanlış kullanımı marka değerini ciddi derecede sarsabilmektedir.

Espri Yeteneği

Sosyal medya danışmanlığı üstlendiğiniz marka her ne kadar kurumsal olursa olsun mutlaka mizahi yön açığa çıkmalıdır. Çünkü gülümsemek bulaşıcıdır ve hedef kitle ile marka arasındaki bağı gülümsemek güçlendirmektedir.

Estetik Algı

Kaliteli ve estetikten ödün vermeyen görsel ve video içerikler her zaman için çok daha dikkat çekicidir. Bu nedenle mutlaka tasarım araç ve programlarının orta düzeyde de olsa kullanılabilmesi gerekmektedir.

Sosyal medya danışmanlığı, hızlı öğrenme, hızlı tüketme ve insanları tanımayı gerektirmektedir.

0 Yorum

Bir Yorum Bırak