Monitoring ve Anlık Pazarlama Nedir?

post-thumb1

Monitoring hizmeti dediğimiz zaman; sosyal medya hesaplarında rakiplerin anlık olarak incelenmesi, kendi markalarımızda anahtar kelime takip ve analizi, itibar analizi, hashtag ve mention olmaksızın atılan postların takibi anlamına gelir.

Monitoring hizmeti

Sosyal medyanın en önemli getirisi monitoring hizmeti önemli bir yer tutar. Monitöring ile paylaşılan bütün içeriklerin dijital dünyada ne kadar yayılım sağladığını anlık olarak görebilirsiniz. Bazı araçlardan yardım alarak gerçekleştirilen monitöring hizmeti, kolay gibi gözükse de oldukça zor ve ciddi bir özveri isteyecektir.  Bir nevi gerilla pazarlama kategorisine giren monitöring hizmeti ile anlık pazarlamalara üreterek içeriklerinizi geniş kitlelere yayabilirsiniz. Örneğin, bir restoransınız ve monitoring hizmeti alıyorsunuz. “Nerede yemek yesem?” veya “çok sıkıldım bu akşam ne yapsak” tarzında yazılar karşınıza çıkar ise bunları anlık pazarlama kısmında kullanarak kendinize potansiyel müşteriler yaratmak çok kolay olacaktır.

Anlık pazarlama önemli ve sürekli yapılabilecek bir iştir. Keywordlere marka olarak cevap vermek, sıcak satışı arttırabilmek, müşteri marka bilinirliğini arttırabilmek adına post takibi yapmak gerekir. Markanıza gelen iyi bir yoruma teşekkür etmek, öneride bulunmak veya gelen kötü bir yoruma anında müdahale edip olayı tatlıya bağlamak sizin prestijinizi ikiye katlayacaktır.

Anlık pazarlama tüm dünyanın en son dijital pazarlama gözdesi olup, tüm değişkenleri le alıp ortaya anlık içerikler çıkartabilmekten geçer.

0 Yorum

Bir Yorum Bırak